O blogu i autorze

Nazywam się Krzysztof Karaś. Zajmuję się brandingiem, grafiką użytkową oraz jej projektowaniem. Mam również do czynienia z marketingiem, głównie internetowym, ale także tym tradycyjnym. Moje zainteresowania, którymi są wcześniej wspomniane kwestie łączę z wykształceniem ekonomicznym ukierunkowanym na biznes i przedsiębiorczość, co pozwala mi spojrzeć na proces kreowania i użytkowania identyfikacji wizualnej w kontekście ich realnego wykorzystania w codziennej działalności firm i marek.

Często podkreślam, że branding oraz projektowanie znaków i grafiki użytkowej nie powinny być traktowane jak sztuka, lecz jak rzemiosło. Miejscem sztuki są galerie i wystawy. Miejscem grafiki użytkowej (jak sama nazwa wskazuje) są codzienne sytuacje, w których przypisane ma konkretne zadania i cele. Ma być eksploatowana i użytkowana na co dzień. Jej miejscem jest szeroko pojęty rynek, co nie oznacza, że nie powinna być atrakcyjna i zwracająca uwagę. Właśnie taka powinna być!

Na prowadzonym blogu dokonuję analiz różnych działań związanych z grafiką i brandingiem oraz ich wpływem na postrzeganie marek. Zdaję sobie sprawę, że marka to coś znacznie więcej, niż logo i identyfikacja wizualna, jednak to właśnie widoczne elementy są dla wielu najbardziej interesujące, więc dużo piszę właśnie o nich. Do tematów podchodzę w sposób rzetelny (ale i subiektywny). Mam nadzieję, że moje przemyślenia i opinie, oparte na dotychczasowym doświadczeniu i wiedzy okażą się ciekawe, skłonią do dyskusji, a może i… zainspirują? Mam nadzieję, że dołączysz do grona stałych obserwatorów i komentatorów prezentowanych przeze mnie informacji.

Doświadczenia i wiedzy nie wykorzystuję jednak tylko do samego prowadzenia bloga. Pomagam również indywidualnie rozwiązywać problemy dotyczące kreowania marki i wizerunku. Jeśli chciałbyś zobaczyć czym się zajmuję i czy mógłbym Ci pomóc, zerknij na podstronę Współpraca lub po prostu napisz do mnie i zapytaj.

Zapraszam!

Najnowsze wpisy

Dzieje się