Szukaj

Reklama

Reklama

Branding Monitor to największy polski portal o brandingu i kreowaniu wizerunku marki. Zmiany, nowości i ciekawostki ze świata komunikacji wizualnej.

Ayvens wkracza na polski rynek. Nowa marka to efekt połączenia ALD Automotive i LeasePlan

Należąca do Societe Generale Group firma ALD Automotive po przejęciu LeasePlan i procesie integracji obu podmiotów, stworzyła nową markę Ayvens. Efekty połączenia dwóch globalnych graczy możemy teraz zaobserwować także w Polsce.
Reklama

ALD Automotive i LeasePlan zmieniły się w Ayvens

Ayvens to globalna firma powstała w ubiegłym roku w wyniku globalnego przejęcia LeasePlan przez ALD Automotive. Oba podmioty, cieszyły się ponad 60-letnią działalnością na rynku mobilności, a w Polsce były obecne od przeszło 20 lat.

Integracja przyniosła ze sobą nie tylko zmiany organizacyjne, które dotknęły prawie 16 tysięcy pracowników obu przedsiębiorstw, zatrudnionych w 42 krajach i zarządzających flotą ponad 3,4 miliona pojazdów, ale także utworzenie zupełnie nowej marki.

Pod nowym szyldem nadal świadczone będą usługi dobrze znane klientom ALD Automotive i LeasePlan, czyli wynajem długoterminowy samochodów, subskrypcje, zarządzanie flotą czy wynajem pojazdów używanych o udokumentowanej historii użytkowania.

Droga, postęp, komfort

Nowa nazwa Ayvens to połączenie trzech słów, z którymi firma chce być kojarzona wśród swoich odbiorców.

–  Nazwa firmy “Ayvens” powstała z inspiracji 3 słów: way – droga, przywództwo, advance – postęp, innowacje oraz heaven – brak problemów, komfort. Taką marką chcemy być dla naszych pracowników, klientów i partnerów – mówi Anna Wiśniewska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w Ayvens Poland.

Znaczenie nazwy Ayvens

Logo Ayvens z ukrytą symboliką

Podobne wartości starano się wpleść również w nowe logo tworzonej marki. Agencja Dragon Rouge, która jest odpowiedzialna za przygotowaną kreację i branding Ayvens, opracowała znak bazujący na dwóch podstawowych elementach – sygnecie i logotypie. W konstrukcji zaszyte zostały odniesienia do przywództwa, siły i rozwoju.

Nowe logo Ayvens 2024
Nowe logo Ayvens 2024
Nowe logo Ayvens 2024
Symbolika logo Ayvens

Dla podkreślenia własności i wzmocnienia wizerunku nowej marki, w logo Ayvens stosowany będzie także dopisek wskazujący na przynależność przedsiębiorstwa do światowej korporacji Societe Generale Group.

Komunikacja zrównoważonej mobilności

Proces kreowania wizerunku będzie wspierać również nowa identyfikacja wizualna. Prosta, nowoczesna i przyjemna dla oka stylistyka wraz z paletą barw inspirowaną środowiskiem naturalnym ma oddawać istotę mobilności.

Ponadto nacisk położony na prezentowanie radości, pięknych chwil i przemieszczania się jako codziennej aktywności, to elementy za pomocą których marka chce wyjść poza tradycyjny wizerunek firmy leasingowej, pozycjonując się jako lider lepszej mobilności.

Ayvens - identyfikacja wizualna 2024
Ayvens - identyfikacja wizualna 2024 - kolorystyka
Ayvens - identyfikacja wizualna 2024 - typografia
Ayvens - identyfikacja wizualna 2024 - grafika ilustracyjna
Ayvens - identyfikacja wizualna 2024 - wystrój pomieszczeń
Ayvens - identyfikacja wizualna 2024 - fotografia
Ayvens - identyfikacja wizualna 2024 - bilbord
Ayvens - identyfikacja wizualna 2024 - flagi z logo
Ayvens - identyfikacja wizualna 2024 - hasło

W zadaniu tym pomagać ma także nowe hasło Ayvens, którym jest „Better with every move”. Przyjęte motto wyraża misję firmy, którą jest ciągłe doskonalenie i dostarczanie lepszej, zrównoważonej mobilności.

Jedna marka Ayvens na wszystkich rynkach

Wprowadzenie nowej marki Ayvens do wszystkich krajów, w których działały ALD Automotive i LeasePlan rozpoczęło się w 2024 roku. Nowa tożsamość wizualna jest używana w stosunku do wszystkich partnerów i we wszystkich segmentach klientów, do których należą korporacje, firmy MŚP, przedsiębiorcy oraz indywidualni konsumenci.

Źródła: Ayvens, Dragon Rouge
Skomentuj artykuł
Włącz powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
GRAFIK - Daniel Nalepka
GRAFIK - Daniel Nalepka
7 lipca 2024 11:06

Generalnie OK, chociaż to „Societe Generale Group” jest na doczepkę i brzydko wizualnie… powinno się zaczynać od dołu litery „V”, a nie od jej góry przez co optycznie byłoby przyjemniej.

Jeśli chodzi o ikonki to bardzo zgrabne, ale ta trójwymiarowa opona jest z innej bajki.

Last edited 5 dni temu by GRAFIK - Daniel Nalepka