Szukaj

Reklama

Reklama

Branding Monitor to największy polski portal o brandingu i kreowaniu wizerunku marki. Zmiany, nowości i ciekawostki ze świata komunikacji wizualnej.

CBS Europa zmienia się w Film Cafe. To piąta zmiana kanału

Rebranding CBS Europa i nowe logo Film Cafe
Kanał filmowy CBS Europa zmieni swoją nazwę. Właściciel stacji – AMC Networks International – poinformował, że od 21 sierpnia widzowie ujrzą na telewizorach nowe logo Film Cafe.
Reklama

5 zmian w ciągu 25 lat

CBS Europa to kanał filmowy dostępny wyłącznie w Polsce, a należący do międzynarodowej spółki joint venture CBS AMC Networks EMEA Channels Partnership, stworzonej przez CBS i AMC Networks. Stacja rozpoczęła nadawanie w 1999 roku pod nazwą Wizja Le Cinema.

W 2002 roku, po zmianach własnościowych dokonany pierwszej modyfikacji usuwając pierwszy człon, odwołujący się do wcześniejszego właściciela. Rok później markę Le Cinema przekształcono w Europa Europa. W 2006 roku dokonano trzeciej zmiany nazwy na Zone Europa, która przetrwała do 2012. Wtedy też wprowadzono brand funkcjonujący do dzisiaj, czyli CBS Europa.

Nowa nazwa Film Cafe jest piątą zmianą i zacznie funkcjonować od 21 sierpnia br.

Nowa nazwa i logo Film Cafe

Rebranding CBS Europa wynika z chęci lepszej komunikacji dotychczasowej marki oraz przekształcenia jej na wzór kanałów należących do AMC Networks International. Zmiana na Film Cafe ma lepiej komunikować propozycję programową, a także pozwolić dotrzeć do nowych odbiorców.

Wraz z wprowadzeniem nowej nazwy kanału zmieni się także jego logo oraz identyfikacja wizualna, dopasowana wizualnie do innych stacji należących do grupy AMC Networks.

Nowe logo Film Cafe 2024

Nowe logo Film Cafe zachowa jednak dotychczasową kolorystykę identyfikacji CBS Europa, co ma być ukłonem w stronę przyzwyczajeń dotychczasowych widzów.

Zawartość programowa bez zmian

Zmiana CBS Europa w Film Cafe nie zakłada jednak żadnych głębokich modyfikacji, które dotyczyłyby charakteru emitowanych programów i całej stacji. Nadal będzie to kanał filmowy, na którym widzowie każdego dnia otrzymują propozycje obejrzenia popularnych produkcji z udziałem gwiazd Hollywood.

 Źródła: media2, Wirtualne Media, SAT Kurier
Skomentuj artykuł
Włącz powiadomienia
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze