Szukaj

Reklama

Czy Google zmieni logo?

Reklama

Czyżby szykowała się zmiana logo kolejnego internetowego giganta? Tym razem tego z pierwszego miejsca? Na razie nie wiadomo, ale faktem jest, że pojawiło się nowe logo Google. Póki co, w testowanej przeglądarce Chrome na Androida.

rebranding-czy-google-zmieni-logo

Jak donosi Arstechnica, w nowej wersji Chrome Beta Android przez pewien czas dostępne było nowe, płaskie logo Google. Czyżby to oznaczało większe zmiany? Google twierdzi, że nie. Logo było wykorzystane rzekomo na wewnętrzne potrzeby zespołu i póki co nie jest planowana żadna zmiana. Ciekawe jednak, że taki projekt w ogóle istnieje, a co więcej – pojawia się na własnych serwerach firmy (https://www.google.com/images/srpr/logo6w.png). Czy byłby on tworzony specjalnie dla kilku osób? Specjalnie w stylu, jaki teraz koncern forsuje w każdej swojej usłudze? Wystarczy przypomnieć sobie niedawną zmianę sygnetu aplikacji YouTube, o której pisałem pod koniec sierpnia. Projekt nowego logo Google idealnie wpisuje się w strategię firmy sprowadzającą stosowany design do stylu „flat”.

logo-google-android-beta

Być może znak nie będzie wdrożony w ciągu kilku tygodni, czy nawet miesięcy, ale myślę, że na pewno przyjdzie pora na ten krok. Obserwując to co Google robi ze swoimi markami, nie sądzę, aby przeszło spokojnie obok swojego własnego logo.

Skomentuj artykuł