Szukaj

Reklama

Google poprawia logo Androida

Stare i nowe logo Android po zmianie w 2023
Wprowadzone w 2019 roku logo systemu Android uległo kolejnej zmianie. Google wprowadził nową stylistykę identyfikacji wizualnej systemu, znaku oraz zmiany w obszarze typografii.
Reklama

Już nie płaski Android

Dotychczasowe logo Androida było efektem zmian przeprowadzonych 4 lata temu, o których pisaliśmy w artykule o nowym logo Androida 10. Wtedy to do znaku wprowadzono powtórnie wizerunek robota, jako nieodłączną część logo. Wcześniej występował on jedynie jako element identyfikacji wizualnej marki. Całość utrzymana była w płaskiej i minimalistycznej stylistyce, która wraz z obecnym przeprojektowaniem odchodzi do lamusa.

Nowy wizerunek robota w logo Androida

Nowe logo Androida zaprezentowane przez Google to zupełnie inna, bogata w odcienie i wypukłości stylistyka. Chociaż wizerunek robota jest podobny, różnice między dwoma projektami stosunkowo łatwo dostrzec. Google tym razem zamiast na minimalizm, postawiło na trójwymiarowość, dostrzegalną także w pozostałych obszarach nowej identyfikacji wizualnej.

Nowe logo Android 2023

Odświeżony wzór to także nowa typografia i zmodyfikowany zapis nazwy marki, która zaczyna się wielką literą, a nie jak dotąd, małą.

Nowa stylistyka identyfikacji wizualnej systemu Android
Nowa stylistyka identyfikacji wizualnej systemu Android
Nowa stylistyka identyfikacji wizualnej systemu Android
Nowa stylistyka identyfikacji wizualnej systemu Android

Nowa identyfikacja wizualna Androida zostanie wprowadzona na szeroką skalę wraz z najnowszą, 14-stą wersją systemu, której wydanie planowane jest na jesień br.

Źródło: 9t05google
Reklama Wypromuj swoją stronę i usługi. Sprawdź ofertę na mateuszlomber.pl
Skomentuj artykuł