Szukaj

Reklama

Hala Sportowa Częstochowa zaprezentowała swoje logo

Reklama

Częstochowska hala sportowa zaprezentowała właśnie znak, który będzie pełnił funkcję logo tego obiektu. Projekt został wyłoniony w drodze konkursu.

logo-hali-sportowej-czestochowa

Hala Sportowa Częstochowa została oddana do użytku w 2012 roku, ale na swoje logo musiała czekać aż do teraz. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na konkurs napłynęło kilkadziesiąt różnych projektów, spośród których komisja zdecydowała się na znak autorstwa Adriana Chrzęstka.

logo-hali-sportowej-czestochowa-warianty

Jak Waszym zdaniem prezentuje się projekt częstochowskiego obiektu sportowego? Osobiście do gustu przypadła mi ciepła kolorystyka znaku, ale to chyba wszystko co mi się spodobało. Sam pomysł jest dosyć minimalistyczny, nawet ciekawy, ale moim zdaniem wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Najgorszym elementem jest zupełnie zbędny dopisek informujący o formie prawnej organizacji. Po co to komu w logo? Być może taki był wymóg organizatora konkursu, tego nie wiem, choć znając nieco polskie realia jest to bardzo możliwe. Jest to tak niepotrzebne, że nie występuje on nawet w logo na oficjalnej stronie hali. Pojawia się zatem problem ze spójnością znaku, ale podejrzewam, że ten leży już całkowicie po stronie użytkownika znaku, a nie jego twórcy.

Drugą sprawą, którą można by dopracować jest sposób przedstawienia skrótu „HSC”. Niezbyt podoba mi się użycie czcionki przypominającej spłaszczony Arial Black oraz średnio dopracowane połączenie liter. Na plus można jednak zaliczyć pogrubiony wariant czcionki, bo to na pewno zwiększa czytelność znaku nawet przy znacznym pomniejszeniu.

No i pozostaje jeszcze symbol, który ma symbolizować krzesełka na trybunach hali. Pomysł uważam za całkiem niezły, ale tak jak przy poprzednich aspektach, tak i tutaj wykonanie tego kształtu jest raczej słabe. Można było lepiej dopracować nie tylko odstępy pomiędzy „krzesełkami”, ale przede wszystkim same figury je tworzące.

Logo HSC jest w sumie średniej jakości znakiem. Przynajmniej ja go tak odbieram, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę sytuację w jakiej został wyłoniony, to i tak nieźle. Przecież niejednokrotnie różnego rodzaju konkursy na logo kończą się totalną klęską (chociażby niedawne logo Technoparku w Łodzi). Na pochwałę zasługuje za to fakt, że autor logo Hali Sportowej Częstochowa w żadnym jego elemencie nie zastosował tak lubianego przez wszystkich gradientu. Ale nawet to nie ratuje zupełnie tego znaku, gdyż i tak uważam, że warto by go poprawić i dopracować bo koncepcja tego znaku wydaje mi się całkiem ciekawa.

Skomentuj artykuł
2 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze