Szukaj

Reklama

Kibice Aston Villi wybrali nowy herb klubu

Aston Villa rebranding nowe logo 2022
Angielski klub Aston Villa od nowego sezonu 2023/2024 będzie miał nowy wzór herbu. Zmieniony znak został przyjęty w ramach głosowania kibiców, którzy w finałowej rundzie wybrali propozycję na okrągłej tarczy.
Reklama

Konsultacje i 2 nowe wzory do wyboru

Prace nad nową identyfikacją Aston Villi rozpoczęto w czerwcu br. Pierwszym etapem były analizy dotychczasowej tożsamości wizualnej klubu oraz konsultacje na temat kierunku jej rozwoju.

W ich trakcie zaprojektowano nowe propozycje znaku, z których dwie ujrzały światło dzienne 4 listopada i zostały poddane pod głosowanie kibiców. Uprawnieni fani klubu mogli zdecydować czy i która z nich stanie się nowym herbem ich zespołu.

Dwie propozycje nowego herbu Aston Villa
Spośród tych dwóch propozycji kibice wybierali nowe logo Aston Villa.

Co ciekawe, władze klubu z Birmingham w głosowaniu nie wykluczyły opcji pozostania przy dotychczasowym logo, ale za jego utrzymaniem było zaledwie 8% z ponad 21,5 tys. głosujących fanów.

Nowy herb Aston Villi

Po zakończonym głosowaniu władze oficjalnie zaprezentowały wyniki oraz nowowybrany herb zespołu, który od przyszłego sezonu zastąpi symbol wprowadzony w 2016 roku.

Aż 77% głosujących wskazało, że to wzór w formie koła powinien stać się nowym znakiem Aston Villi. Kibice w znacznie mniejszym stopniu okazali się zainteresowani utrzymaniem kształtu tarczy podobnej do dotychczasowej.

Nowe logo zawiera rozwiniętą nazwę klubu, ale bez dopisku „FC” oraz rok jego powstania, którego nie ma ani w dotychczasowym znaku, ani w odrzuconej propozycji.

Nowe logo Aston Villa od 2023 roku
Nowy herb Aston Villa

Znacząco zmienione są także proporcje kolorystyki, ponieważ zredukowano wykorzystanie żółtego koloru na rzecz bordowej barwy, która w klubowej identyfikacji pozostaje dominującym odcieniem. Lew został skierowany w prawą stronę i przyjął nowy kolor, dzięki czemu bardziej odcina się od tła i jest znacznie lepiej widoczny.

Zmiana identyfikacji od przyszłego sezonu

Aston Villa ma w planach nie tylko podmianę znaku, ale przeprowadzenie całkowitego odświeżenia. Nowy herb stanie się fundamentem, na bazie którego do rozpoczęcia sezonu 2023/2024 będzie stworzona nowa identyfikacja wizualna.

Źródła: Aston Villa, Transfery.info
Skomentuj artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
A.Mason
A.Mason
16 listopada 2022 13:26

Mam ambiwalentne odczucia co do nowego logo. Podoba mi się uproszczenie, a jednocześnie razi mnie pusta przestrzeń pomiędzy rokiem i nazwą.