Szukaj

Reklama

Kreatywne myślenie – design thinking szkolenie

Poniższy tekst jest informacją prasową dostarczoną przez podmiot zewnętrzny. Jej treść nie została przygotowana przez redakcję Branding Monitor.

Naucz się korzystania z kreatywności, aby realizować swoje cele biznesowe – zawsze, gdy jest Ci potrzebna. Wybierz nasze szkolenia z kreatywności w biznesie i w pełni wykorzystaj zasoby swojego zespołu zarówno w myśleniu jak i działaniu.

Kreatywność w biznesie

Czy kreatywność w biznesie jest kluczem do rozwoju firmy? Wbrew obiegowej opinii mówiącej o tym, że za sukcesem danej firmy stoi zaawansowana technologia czy też wysoki kapitał, najważniejszą cechą decydującą o jej powodzeniu jest kreatywność pracowników. Bowiem to oni, a konkretnie ich otwartość na nowości, zaangażowanie, pragmatyczne podejście czy umiejętność wyjścia poza schemat, decyduje o tym, czy przedsiębiorstwo jest w stanie konkurować na danym rynku.

Liderów branży nie definiuje to, co mają, a raczej kto pozwolił im do tego dojść. Najbardziej spektakularne pomysły rodzą się w głowach kreatywnych ludzi, którzy nie zamykają się na zmianę, a całą swoją postawą pragną tworzyć coś nowego, coś, co rozwiąże ludzkie problemy i ułatwiało życie.

Wykorzystaj design thinking process dzięki naszym szkoleniom

Szkolenie ma na celu mobilizację indywidualnych oraz grupowych zasobów kreatywnego myślenia i działania. Program ten aktywuje ukryte w każdym uczestniku zdolności do innowacyjnego myślenia, umożliwiając twórcze rozwiązanie wyzwań zarówno zawodowych, jak i osobistych. Uczestnicy rozwijają elementy myślenia kreatywnego, kształtując oryginalne i płynne myślenie poza logiczne. Szkolenie obejmuje trening technik poznawczych istotnych dla kreatywnego myślenia, takich jak pamięć, intuicja twórcza i rozwój wyobraźni.

Ważnym aspektem programu jest pokonywanie barier w kreatywnym myśleniu oraz rozbudzanie motywacji do twórczego działania. Dodatkowo skupia się on na promowaniu „twórczości grupowej”, gdzie uczestnicy zdobywają umiejętności użyteczne w kolektywnym rozwiązywaniu problemów, oraz uczą się wykorzystywać umiejętności taki jak burza mózgów czy mapy myśli. W trakcie szkolenia z design thinking process uczestnicy doskonalą także umiejętności komunikacji interpersonalnej poprzez naukę aktywnego słuchania, korzystania z konstruktywnej krytyki oraz metafory.

Korzyści ze szkoleń design thinking

Nasze szkolenia z kreatywnego myślenia w biznesie pomogą Ci w wielu obszarach. Dzięki nim możesz liczyć, że nauczysz się:

 • Zrozumienia podstaw kreatywnego myślenia,
 • Opanowania technik pamięciowych wzbogacających zasób wiedzy,
 • Poszerzysz wiedzę o narzędziach wspomagających twórcze myślenie,
 • Rozwiniesz umiejętności inspiracji zespołu do kreatywnego i innowacyjnego myślenia.

Pełna oferta szkoleń na stronie https://www.maestrium.pl

Szkolenia z kreatywności w biznesie od Maestrium

Chcesz wiedzieć, jak pobudzać kreatywność, która zlikwiduje Twoje obecne ograniczenia i pozwoli Ci tworzyć rozwiązania, na które nie wpadł jeszcze nikt? Rozwiń skrzydła kreatywności w biznesie dzięki naszym szkoleniom z design thinking process.

Dla kogo?

Ta propozycja jest dla Ciebie, jeśli Twoje obowiązki w dużej mierze polegają na pracy umysłowej oraz koncepcyjnej – wymagającej nieszablonowego podejścia oraz umiejętności patrzenia na to samo wyzwanie z kilku różnych perspektyw.

Odbiorcami szkolenia pobudzającego kreatywne myślenie, mogą być:

 • Członkowie zarządu i Dyrektorzy
 • Menedżerowie i Kierownicy działów
 • Liderzy projektów
 • Specjaliści
 • Właściciele małych firm

Cele i korzyści

Trening ten nie tylko da Ci wiedzę na temat kreatywności, jej rodzajów oraz technik stosowania, ale przede wszystkim nauczy Cię sięgać po nią zawsze, gdy będziesz tego potrzebował – zarówno podczas tworzenia nowych, jak i udoskonalania obecnych rozwiązań, produktów, a nawet usług oferowanych Twoim klientom.

W rezultacie Twojego uczestnictwa w szkoleniu z kreatywnego myślenia:

 • Poznasz podstawowe zagadnienia związane z kreatywnością w ujęciu zawodowym.
  Dowiesz się wszystkiego na temat kreatywności. Tego jak powstaje, jak można ją rozpoznać oraz w jaki sposób wykorzystać w codziennej pracy. Dzięki temu zrozumiesz, że wcale nie jest to umiejętność, z którą trzeba się urodzić, a posiadając odpowiednią wiedzę i narzędzia – z powodzeniem można ją rozwijać.
 • Posiądziesz nowe oraz udoskonalisz już posiadane umiejętności kreatywnego myślenia.
  Nauczysz się tworzenia nowych koncepcji, umiejętnego formułowania problemów, wykorzystywania podstawowych zdolności intelektualnych, a także optymalnego doboru metod i technik twórczego poszukiwania rozwiązań.
 • Zdobędziesz podstawowe umiejętności i narzędzia zwiększające kreatywność.
  Będziesz umiał poprowadzić sesję kreatywnego myślenia w grupie pracowników – zmierzające zarówno do tworzenia nowych rozwiązań, jak i radzenia sobie z bieżącymi problemami.

Będziesz wiedział, jak przeciwdziałać negatywnym postawom zmniejszającym kreatywność.
Staniesz się wyczulony na destrukcyjne mechanizmy i zachowania wobec kreatywnego myślenia. To wszystko pozwoli Ci uświadomić sobie istotną rolę postawy, w której to nie ma problemów nie do rozwiązania.

Włącz powiadomienia
Powiadom o
guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze