Microsoft z nowym logo

rebranding-microsoft

I stało się! Zapowiadana od jakiegoś czasu nieoficjalnie zmiana logo komputerowego potentata stała się faktem. Od jakiegoś czasu można było dopatrzeć się pewnych działań zmierzających w tym kierunku – jak chociażby zupełnie nowe logo Windowsa 8. Microsoft postanowił odświeżyć i ujednolicić wizerunek.

Poniżej prezentujemy zastawienie dwóch znaków, chyba każdemu dobrze znanych. A przynajmniej ten pierwszy kojarzy każdy kto posiada w domu komputer z Windowsem (i nie tylko). W wielu firmach nadchodzi w końcu czas kiedy trzeba coś zmienić. I ten czas nadszedł także w Microsoftcie. Czy zmiana jest słuszna? Można przytoczyć wiele argumentów za jak i przeciw. My skupiamy się póki co na samym fakcie. Nowe logo jest równie proste co poprzednie – żadnych niepotrzebnych udziwnień. Oprócz odświeżenia logotypu dodany został symbol znany przede wszystkim z systemu Windows. Wyrobiony przez lata na pewno jednoznacznie kojarzy się z tą amerykańską (globalną) korporacją.

rebranding-microsoft

Oprócz zmiany znaku Microsoftu zmieniają się także grafiki nowych produktów firmy. Źle byłoby zmieniać główny symbol firmy nie ruszając przy tym części składowych. I tak oto poniżej prezentujemy nowe znaki poszczególnych produktów. Już niedługo właśnie takie symbole pojawią się na naszych komputerach, telefonach i tabletach.

porownanie-microsoft