Ewolucja dobrze znanego logo łączy tradycję z nowoczesnością
Celem przeprowadzonego odświeżenia popularnej mięsnej marki było uwspółcześnienie dotychczasowego znaku, jego uproszczenie i poprawienie właściwości eksploatacyjnych.
– Poprzedni znak firmowy towarzyszył nam przez wiele lat, ciesząc się ogromną rozpoznawalnością i symbolizując renomę marki Sokołów. Głównym założeniem wprowadzonych zmian było jego unowocześnienie, przy zachowaniu kluczowych, charakterystycznych wyróżników, do których nasi konsumenci są bez wątpienia mocno przywiązani – wyjaśnia Przemysław Gostkiewicz, Prezes Zarządu Sokołów S.A.
Nowe logo Sokołowa jest ewolucją dotychczasowego, dobrze rozpoznawalnego symbolu. Wzór składa się w większości z tych samych elementów co wcześniej, ale w efekcie przeprojektowania zyskały one nową formę.
Nazwa marki w uwypuklonym wydaniu została umieszczona w linii prostej bezpośrednio pod charakterystycznym liściem dębu, a całość otrzymała prostszą, bardziej nowoczesną stylistykę. Ponadto w podstawowej wersji znaku wprowadzono do konstrukcji nowe hasło marki „Tradycja od 1899”.
Nowa identyfikacja marki Sokołów i unowocześnione opakowania produktów
W ślad za znakiem Sokołów wprowadził także odświeżoną identyfikację wizualną, bazującą na dotychczasowej kolorystyce. Producent zaznacza, że głęboki bordowy kolor odnoszący się do szlachetności i prestiżu, w połączeniu z odcieniami złota i bieli są nie tylko utrwalonym elementem wizerunki marki, ale również podkreśleniem polskich korzeni przedsiębiorstwa.
Konsumenci mogą już spotkać produkty Sokołowa w nowych opakowaniach na sklepowych półkach. Ich szata graficzna została ujednolicona i unowocześniona. Nowa estetyka opakowań ma zwiększyć rozpoznawalność produktów oraz poprawić czytelność najistotniejszych informacji.
Sokołów jest jednym z największych mięsnych producentów w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce firma od lat zajmuje najwyższe miejsca w swoim sektorze, zatrudniając ponad 9 tysięcy pracowników i utrzymując jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek spożywczych w naszym kraju.
Źródło: Sokołów