Szukaj

Reklama

Powiat Łowicki ma nowe logo

Nowe logo powiatu łowickiego 2022
Powiat Łowicki zaprezentował nowe logo, którym będzie posługiwał się w celach identyfikacyjnych i promocyjnych. Znak oparty na motywie tradycyjnej łowickiej wycinanki jest jednym z lepszych symboli samorządowych zaprezentowanych w ostatnich latach.
Reklama

Łowicz tradycyjnie i nowocześnie

Łowickie logo czerpie z bardzo charakterystycznych lokalnych motywów, które są powszechnie znane nie tylko w okolicach Łowicza, ale wręcz w całej Polsce. Tradycyjny wzór posłużył za fundament powiatowego logo, ale przyjął bardziej nowoczesną, minimalistyczną formę.

Nowe logo powiatu Łowickiego

Głównym elementem jest motyw wycinanki, dopełniony nazwą jednostki samorządowej, przedstawioną za pomocą prostej, bezszeryfowej typografii, która nadaje całej konstrukcji nowoczesnego wydźwięku.

W podstawowej, urzędowej wersji znaku dominuje barwa granatowa, nazwana na potrzeby systemu powiatowej identyfikacji chabrową widną, ale w identyfikacji przewidziano również użytkowanie innych kolorów.

Nowa, barwna identyfikacja Powiatu Łowickiego

Do dwóch podstawowych wariantów kolorystycznych należy wspomniany wcześniej kolor chabrowy widny, a także kolor ponsowy. Wersja granatowa będzie używana w komunikacji starostwa i sytuacjach urzędowych. Zadaniem drugiego wariantu jest promowanie regionu, turystyki oraz wydarzeń kulturalnych. Są to dwie główne części całej identyfikacji.

Warianty logo urzędowego oraz promocyjnego - logo powiatu łowickiego

Autorzy nowej identyfikacji opracowali ponadto bogatą paletę barw i kreator wycinanek, za pomocą których logo promocyjne może być przedstawione w aż 55 różnych wariantach. Dedykowany generator symboli pomoże także w opracowaniu znaków podległych starostwu instytucji, które będą spójne z przyjętą koncepcją.

Prezentacja nowego logo powiatu łowickiego
Wizualizacja logo powiatu łowickiego 2022
Identyfikacja wizualna powiatu łowickiego
Pocztówki z nowym logo powiatu łowickiego
Plakaty z nowym logo łowickiego
Wizualizacja nowej identyfikacji powiatu łowickiego
Logo Łowickie na materiałach promocyjnych

Łowicz wzmacnia markę

Celem opracowania i wdrożenia nowego systemu wizualnego było wzmocnienie marki powiatu, a także uzyskanie narzędzia wspierającego spójną promocję samorządu i regionu.

Projekt nowego logo powiatu łowickiego oraz jego identyfikacji wykonało Leniva Studio we współpracy ze Starostwem Powiatowym, Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej oraz Anną Staniszewską.

Źródło: Powiat Łowicki, Łowicz24, Łowiczanin, Leniva Studio
Skomentuj artykuł
Włącz powiadomienia
Powiadom o
guest
4 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daniel Nalepka
Daniel Nalepka
29 stycznia 2023 11:41

Gdzie mogę znaleźć ten kreator wycinanek? Czy to jest dostępne online?

Saskia
Saskia
21 lutego 2023 10:29
Odpowiedz użytkownikowi  Daniel Nalepka

Cześć,
generator w wersji poglądowej znajdziesz na https://lenivastudio .com/pl/our-works/branding-powiatu-lowickiego/ :)

Daniel Nalepka
Daniel Nalepka
29 stycznia 2023 11:59

Czy zamiast:
PONSOWY
nie powinno być
PĄSOWY?

Odsyłam do poważnego słownika:
https://sjp.pwn.pl/slowniki/p%C4%85sowy.html

Speszona panna dawniej PĄSOWIAŁA czyli się rumieniła, a nie PONSOWAŁA

Saskia
Saskia
21 lutego 2023 10:33
Odpowiedz użytkownikowi  Daniel Nalepka

Nazwy barw pochodzą z gwary, stąd taki zapis – podobnie jak np. „cerwuna” zamiast „czerwona” czy „trowkowa” zamiast „trawkowa” – jest to zabieg celowy. Każda z nazw ustabilizowana została na bazie publikacji i zasobów Muzeum w Łowiczu, a także przy wsparciu twórców ludowych – min. p. Anny Staniszewskiej :)