Szukaj

Reklama

Terminal DCT Gdańsk zmienia się w Baltic Hub

Rebranding terminalu DCT Gdańsk - Baltic Hub
Największy nad Morzem Bałtyckim terminal kontenerowy DCT Gdańsk zmienił swoją nazwę na Baltic Hub. Rebranding jest odzwierciedleniem bardzo szybkiego rozwoju, a nowa nazwa ma lepiej prezentować rzeczywisty charakter kompleksu, który po otwarciu trzeciego nabrzeża stanie się jednym z największych hubów kontenerowych w Europie.
Reklama

Baltic Hub regionalnym liderem

Po 15 latach działalności gdański terminal jest największym bałtyckim kompleksem kontenerowym o rocznej przepustowości 2,7 mln TEU (jednostka kontenerów 20-stopowych o pojemności ok. 39 m sześć.). Operator terminalu zapowiada jednak otwarcie kolejnego nabrzeża, które dodatkowo zwiększy obroty kompleksu i wyniesie go jeszcze wyżej w rankingu tego typu europejskich jednostek.

Nowa nazwa lepiej komunikuje charakter hubu

W związku z prowadzonymi inwestycjami, dynamicznym rozwojem oraz jeszcze większym otwarciem się na międzynarodowych klientów wymagane było dopasowanie wizerunku marki do jej rzeczywistego charakteru. Podjęto decyzję o rebrandingu, który ma całkowicie zmienić postrzeganie terminalu DCT Gdańsk.

Nowa nazwa o wiele lepiej komunikuje regionalną dominację hubu i podkreśla jego zasięg działalności. Z punktu widzenia zagranicznego klienta jest także łatwiejsza w wymowie i zapamiętaniu.

Nowe logo Baltic Hub

Zmiana wprowadza także całkowicie nowe logo. Utrzymany w czarno-białej kolorystyce znak reprezentuje nowoczesną i minimalistyczną stylistykę. Symbol nawiązujący do połączeń, węzła i przeładunków został uzupełniony nazwą kompleksu, a cała konstrukcja w wersji podstawowej przyjmuje horyzontalny układ elementów.

Nowa tożsamość gdańskiego hubu została zaprezentowana dwa tygodnie po obchodach 15-lecia jego działalności i od tego momentu będzie konsekwentnie wdrażana we wszystkich kanałach komunikacji marki.

Nowe logo Baltic Hub
WIzualizacja logo Baltic Hub na tle terminalu
Źródło: Baltic Hub
Skomentuj artykuł
2 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daniel Nalepka
Daniel Nalepka
11 listopada 2022 21:01

Sygnet do bólu generyczny, wręcz stockowy.
Typografia upiorna.
Nie mogę patrzeć na tą prostą kreskę u góry w „a” oraz u dołu w „t”.
Znowu mam wrażenie, że ktoś losowo zmodyfikował kilka liter tylko po to by zniekształcić jakiś znany krój.

Kriz
Kriz
25 stycznia 2023 15:10
Odpowiedz użytkownikowi  Daniel Nalepka

Panie Danielu, grafikiem nie jestem, ale kiedyś tam fotografowałem z drona i wydaje mi się, że to nawiązanie do ich kształtu linii brzegowej, czy jak to się tam nazywa w portach.