Szukaj

Reklama

Video marketing – jakie działania wdrożyć w 2023 roku?

Poniższy tekst jest informacją prasową dostarczoną przez podmiot zewnętrzny. Jej treść nie została przygotowana przez redakcję Branding Monitor.

Krótkie formy video wzięły szturmem marketing internetowy i wszystko wskazuje na to, że ta tendencja utrzyma się w najbliższych 12 miesiącach. Wśród marketerów, którzy korzystają z tej formy promocji marki, aż 90% deklaruje, że w 2023 r. zwiększy lub przynajmniej utrzyma wydatki na content video. Ten format bez żadnych wątpliwości będzie się dynamicznie rozwijał, więc warto trzymać rękę na pulsie! Przekonaj się co zrobić, aby video marketing w 2023 r. był efektywny.

Kamera, akcja!

Przeciętny użytkownik Internetu spędza 19 godzin tygodniowo na oglądaniu treści video. Tak wysoka średnia jest zasługą rosnącej popularności takich platform i formatów jak TikTok, Instagram Reels czy YouTube Shorts. I to właśnie na tych trzech narzędziach należy skupić się w kontekście contentu video w 2023 roku. TikTok w ostatnich miesiącach przeistoczył się z traktowanej pobłażliwie aplikacji dla najmłodszych w godnego konkurenta Facebooka czy Instagrama. Krótkie formy, ogromny potencjał viralowy, błyskawiczne podłapywanie trendów to jego największe atuty. Planując działania marketingowe na ten rok, koniecznie uwzględnij w nich TikToka! 

YouTube to platforma, którą zna każdy internauta. Można powiedzieć, że w ostatnim czasie zatoczyła koło. W 2005 r., kiedy strona zaczęła funkcjonować, dominowały na niej krótkie, zabawne filmiki publikowane przez użytkowników. W następnych latach platforma rosła w siłę, a treści, które się na niej pojawiały, były coraz dłuższe i zróżnicowane. Aktualnie na YouTube główną rolę, przynajmniej w kontekście marketingowym, odgrywają Shortsy. To krótkie filmiki, za które twórcy otrzymują od platformy, aż 45% przychodów z reklam. Dzięki temu, że w dużej mierze publikowane są na stronie głównej, ich popularność rośnie z dnia na dzień. W tym roku warto postawić na ten format. 

Kolejnym formatem, który warto wykorzystać w 2023 r. są Reelsy na Instagramie. Tak zwane “rolki” weszły do użytku w 2022 r. i na pierwszy rzut oka przypominają InstaStories. Co je wyróżnia? Przede wszystkim fakt, że Reelsy docierają nie tylko do obserwatorów danego konta, ale także do innych użytkowników Instagrama. Ponadto rolki, w przeciwieństwie do relacji, nie znikają z platformy po 24 godzinach.

Video marketing – krótko i treściwie

Jakie powinny być treści video w 2023 roku? Przede wszystkim zwięzłe, treściwe i dynamiczne. Dłużyzny zdecydowanie nie przyjmą się w tym roku, z resztą tak samo, jak w poprzednim. Natłok bodźców oraz chroniczny brak czasu sprawia, że nasza umiejętność koncentracji jest coraz bardziej ograniczona. Chcesz utrzymać uwagę widza? Zrezygnuj z przydługich wstępów, niejasnych nawiązań i niekończących się opowieści. Zamiast tego wyeksponuj najważniejsze cechy swojej marki czy produktu i przedstaw je w wyrazistej, krótkiej formie. 

Content video – bądź blisko odbiorcy

Przeciętny odbiorca każdego dnia bombardowany jest przekazem reklamowym z każdej strony. Nic dziwnego, że duża grupa osób całkowicie rezygnuje z czytania newsletterów, oglądania reklam i klikania w banery na stronach. W tym roku postaw na budowanie bliskich relacji z klientami. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim proprzez wykreowanie odpowiedniego wizerunku marki. Tworząc video, postaraj się wejść w buty swojego odbiorcy. W tym celu przeanalizuj jak największą ilość danych o swoich klientach, określ ich obawy i oczekiwana, a następnie skonfrontuj się z nimi! Video to idealny format do wszelkiego rodzaju Q&A czy poradników, które pozwolą Ci zdobyć zaufanie użytkowników.

Video marketing w 2023 r. – czy to dobra inwestycja?

Video marketing to doskonała inwestycja, która jest w dodatku stosunkowo tania. Ten niezwykle angażujący format jest elastyczny i nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy wiedzy. Angażujący filmik możesz nakręcić swoim smartfonem, a publikacja video w mediach społecznościowych to bułka z masłem! Ponadto video ma ogromną przewagę nad tekstem, gdyż potrafi nadać marce, produktowi czy usłudze ludzkiego oblicza, a co za tym idzie wiarygodności.

Artykuł powstał we współpracy z agencją Kohai specjalizującą się m.in. w video marketingu.

Źródło: Kohai