Szukaj

Reklama

Wedding Designer od Forestlight Games zmienia się w Party Maker

Poniższy tekst jest informacją prasową dostarczoną przez podmiot zewnętrzny. Jej treść nie została przygotowana przez redakcję Branding Monitor.

Party Maker rebranding
Forestlight Games - warszawski producent i wydawca gier na PC i konsole z notowanej na GPW Grupy PlayWay, zaprezentuje nową odsłonę tytułu Wedding Designer. Symulator, który miał umożliwić graczom wcielenie się w rolę właściciela firmy organizującej wesela, poszedł o krok dalej i zmienia się w Party Maker. Premierę wzbogacanej o nowe możliwości i doznania gry na PC zaplanowano 24 października br.

Przygotowanie zapadającej w pamięć imprezy od a do z – to główny cel graczy Party Maker. Do ich zadań należeć będą m.in. zaplanowanie wszystkich elementów przyjęcia, poprzez lokalizację, wystrój i dekorowanie, kończąc na atrakcjach i wydarzeniach specjalnych oraz nieprzekroczenie określonego na organizację imprezy budżetu. Rebranding, a tym samym zmiana Wedding Designer w Party Maker to efekt spełnienia oczekiwań wielu użytkowników.

– Po uruchomieniu prologu i demo ówczesnego Wedding Designer podczas jesiennej edycji Festiwalu Steam w 2021 roku, w które zagrało ponad 20 tysięcy graczy, dowiedzieliśmy się, że oczekują oni od nas okazji do organizacji bardziej zróżnicowanych imprez. Stąd podjęliśmy decyzję o rebrandingu tytułu. W Party Maker gracze sprawdzą się podczas planowania nie tylko wesel, ale również festynów, wieczorów kawalerskich, imprez w klimacie Halloween, a nawet pierwszego przyjęcia w marsjańskiej bazie czy pokazu kotów – mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

Jednym z najważniejszych elementów w Party Maker jest dekorowanie. W trakcie prac nad organizacją imprez, użytkownicy tytułu dostaną szansę, aby wykazać się pomysłowością przy urządzeniu niezwykłych miejsc, w których odbędą się przyjęcia. Podczas gry otrzymają oni do dyspozycji około czterystu różnego rodzaju dekoracji, dzięki którym imprezy staną się niezapomniane. To doskonała okazja do uwolnienia swojej kreatywności.

– Poza samym dekorowaniem gracze zmierzą się też z innymi wyzwaniami. W końcu wcielą się oni w rolę organizatora imprez od zadań specjalnych i tak np., aby zorganizować wiejski festyn, będzie trzeba udowodnić, że czuje się wiejski klimat. Jak to zrobić? Chociażby poprzez przejażdżkę traktorem. Bardzo ważne są też życzenia klientów dotyczące imprez, za których spełnianie przewidywane są nagrody – dodaje Tomasz Mazur.

Producenci gry zadbali również o to, aby użytkownicy podczas rozgrywki mieli dużą swobodę. Stąd w grze pojawiła się m.in. możliwość ustawiania pustych stołów czy obiektów, na których będzie można rozmieszczać dekoracje wg własnego życzenia. Forestlight Games już teraz zapowiada dodatki, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią tytuł w postaci nowych dekoracji oraz kalendarza imprez. 

Aktualnie użytkownicy mogą zagrać w odświeżony prolog gry o nazwie Party Maker Farm Fest. Premiera Party Maker w 12 wersjach językowych na PC odbędzie się 24 października br. W planach Forestlight Games jest także przygotowanie portów tytułu na PS, XBOX, SWITCH, mobile i VR. Wydawcami gry są Forestlight Games i PlayWay.

Forestlight Games zamierza dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect w 2023 roku.

Źródło: Forestlight Games