Szukaj

Reklama

Dla większej wygody Czytelników

Reklama

Od jakiegoś miesiąca, dwóch, dostawałem co jakiś czas od różnych osób uwagi na temat systemu komentarzy na blogu i prośby o jego zmianę. Pojawiały się też różne propozycje alternatyw, w tym ta najczęstsza – Disqus. Przyjrzałem się temu trochę bliżej i stwierdziłem, że facebookowa wtyczka chyba rzeczywiście nie spełnia swojej roli jak należy.

disqus-logo-blue-white

Przede wszystkim nie dawała ona możliwości wypowiadania się tym, którzy nie chcą, lub nie mogą komentować wpisów przez FB. Nie każdy przecież musi chcieć się od razu chwalić się na swoim profilu o tym, co pisze gdzieś w sieci. Od dzisiaj nie ma więc takiego przymusu i komentować może każdy w taki sposób, jaki mu najwygodniej ;)

Oczywiście jak na każdym innym forum wypowiedzi podlegają pewnym ograniczeniom. Wszystkie wpisy zawierające wyzwiska, ataki personalne, wulgaryzmy, itp. będą bezwzględnie kasowane. Można krytykować, ale należy to robić z kulturą.

Jeszcze kilka uwag technicznych. Z tego co zauważyłem, Disqus nie zaimportował niestety wszystkich komentarzy przy starych wpisach. Zniknęły zwłaszcza zagnieżdżone odpowiedzi użytkowników. Nie udało mi się ich odzyskać, ponieważ dodatek od FB nie archiwizował wpisów udzielanych za pomocą opcji „odpowiedz”.

Czasami trzeba ponieść pewne ofiary, ale mam nadzieję, że było warto, i że wszyscy którzy do tej pory komentowali (jak i ci, którzy dopiero zaczną komentować) szybko rozwiną nowe dyskusje przy kolejnych wpisach. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby wypowiedzieć się także przy już dodanych do czego zachęcam :)

PILNA PROŚBA

Na koniec mam jeszcze prośbę o Waszą radę. W niedługim czasie planuję przenosiny bloga na nowy serwer, bo ciągłe problemy z aktualnym hostingiem wyczerpały już moją cierpliwość. Mam kilka swoich typów, ale jeśli ktoś zechciałby się podzielić własnymi doświadczeniami i może polecić jakieś dobre hostingi, to przyjmę takie propozycje z wielką wdzięcznością. Polecane rozwiązania można wpisywać w komentarzach do tego postu (przy okazji wypróbowując Disqusa) albo wysłać je mailem przez formularz kontaktowy w Kontakcie. Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą pomóc! :)

 

Skomentuj artykuł