Szukaj

Reklama

Wszędzie. Codziennie. Nowe logo i slogan marki Verbatim

Nowe logo Verbatim 2024 - rebranding marki
Technologiczna marka Verbatim, słynąca z pamięci masowych i różnego rodzaju nośników danych, zaprezentowała swoją nową identyfikację wizualną i hasło.
Reklama

Verbatim przechodzi wizerunkową rewolucję

W trakcie targów Copmutex w Taipei, Verbatim zaprezentował się swoim odbiorcom w zupełnie nowej szacie graficznej. Na stoisku producenta pojawiło się całkowicie odmienione logo, nowa kolorystyka i zmieniony styl wizualny marki.

Nowe logo Verbatim 2024

Nowe logo Verbatim to prosta konstrukcja złożona z sygnetu w formie stylizowanej litery „V” w czerwonym kolorze oraz nazwie marki, zapisanej mocnym, czarnym liternictwem. Symbol inspirowany jest nie tylko pierwszą literą nazwy, lecz także koncepcją rozpostartych skrzydeł, mających przywoływać skojarzenia z ruchem i dynamiką.

W identyfikacji wizualnej firma całkowicie zrezygnowała z dotychczas wykorzystywanych barw na rzecz nowej palety, której głównym kolorem stał się „ciepły koralowy” odcień. Ponadto całość utrzymana jest w minimalistycznej, przejrzystej stylistyce.

Nowa identyfikacja wizualna Verbatim
Nowe logo Verbatim na stoisku Computex

Rebranding Verbatim to tylko zmiany wizualne?

Dyrektor generalny Verbatim, Clive Alberts, wyjaśniając przyczyny rebrandingu, stwierdził wprost, że najważniejszym celem procesu było unowocześnienie marki i dostosowanie jej do współczesnych wymagań – Naszym celem przy przeprojektowaniu logo było unowocześnienie, uproszczenie i dostosowanie do cyfrowego świata.

CEO Verbatim nie ukrywa jednak, że za zmianą wizerunkową stoi także głębsza potrzeba nowego pozycjonowania marki, jako nowoczesnego towarzysza codziennego życia. W związku z tym pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, a należąca dzisiaj do tajwańskiej korporacji CMC Magnetics, firma przyjęła także nowy slogan – „Anywhere. Everyday.” i wprowadza do oferty szereg nowych produktów.

– Wśród nich są nasze nowo zaprojektowane zewnętrzne i wewnętrzne dyski SSD oraz szereg akcesoriów, w tym przenośne monitory 4K o wysokiej rozdzielczości, potężne ładowarki GaN, wielofunkcyjne wtyczki zasilające, wszechstronne koncentratory wieloportowe, asortyment trackerów Bluetooth My Finder i wiele innych ekscytujących rzeczy – wylicza Clive Alberts.

O Verbatim

Verbatim to globalny producent optycznych nośników pamięci, pamięci flash, kart pamięci, dysków twardych oraz wielu innych nośników danych. W ofercie firmy znajdują się także akcesoria mobilne, do gier czy elementy do druku 3D. Marka Verbatim należy do tajwańskiej korporacji CMC Magnetics, największego na świecie producenta nośników optycznych i jest obecna w ponad 120 krajach świata.

Źródło: Verbatim, Business Wire
Skomentuj artykuł
Włącz powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daniel Nalepka
Daniel Nalepka
11 czerwca 2024 09:23

❤ widzę w logo!