Szukaj

Reklama

Zmiana na plus?

Reklama

Fuzja platform Cyfra+ i n odbyła się już dawno, ale sam proces łączenia trwa cały czas. Zdążyliśmy już zaobserwować całkowitą zmianę logo nowej platformy nc+, a teraz możemy przypatrzeć się odświeżeniu znaków poszczególnych kanałów tematycznych.

rebranding-logo-nc-plus

Oprócz samego odświeżenia dotychczasowych znaków mamy do czynienia również z dalszym ujednolicaniem wizerunku, czego przejawem jest zmiana nazwy kanału nSport na nSport+ oraz wciągnięcia go do rodziny logo „z plusem”.

„Projektując nowe logotypy szukaliśmy elementów, które podkreślą, że nasze kanały tematyczne tworzą rodzinę w ramach platformy nc+. Efektem tych poszukiwań jest koncept „nc+ home of” – projekt graficzny, który spaja nową identyfikację wizualną. Będzie on towarzyszył logotypom naszych kanałów i uwypuklał ich przynależność do platformy nc+” – mówi Łukasz Stowiński, dyrektor działu kreacji platformy nc+

nowe-logo-kanalow-tematycznych-nc-plus

Czy nowe znaki spodobają się widzom? To co podoba mi się osobiście, to przede wszystkim spójność, którą pomimo różnych kształtów i kolorów widać na pierwszy rzut oka. Od tej wyraźnej linii tematycznej odbiegają jednak logo Mini Mini+ i TeleToon+. Rozumiem, że te kanały są przeznaczone do bardzo wymagającej grupy odbiorców, ale zastanawiam się czy aż takie wyłamanie było w tym przypadku konieczne. Podoba mi się także ujednolicony krój pisma zastosowany w większości znaków. Jest wyraźny, a do tego mocno nawiązuje do głównego logo.

Nie wiem, czy jednak nie bardziej podobały mi się poprzednie wersje tych znaków. Może nie warto było wprowadzać różnicujących kształtów, które wyglądają trochę infantylnie? Jeśli o mnie chodzi, to dużo chętniej zobaczyłbym na ekranie nowe znaki z po prostu ujednoliconym krojem pisma, ale kształty chyba pozostawiłbym takie jak były. Ewentualnie projektując nowe, postarałbym się, aby wszystkie logo miały taką samą formę.

Ciężko stwierdzić, czy ta zmiana jest na plus, czy na minus. Nie zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia, ale też nie mogę powiedzieć, że jest fatalna. W poprzednich wersjach bardziej podobał mi się kształt każdego z logo, ale za to źle na mnie działały różne fonty. W nowych sytuacja jest odwrotna. Zdecydowanie lepszy, bo ujednolicony (pomijam kanały Mini Mini+ i TeleToon+) krój pisma został zaburzony różnymi kształtami, do których nie mogę się jakoś przekonać. Ale może to tylko kwestia czasu?

Źródło

Skomentuj artykuł