Szukaj

Reklama

Cracovia zmienia herb. Nowy detal w klubowym logo

Cracovia nowe logo 2024
Na profilach społecznościowych krakowskiego klubu pojawiła się informacja o zmianie logo. Znak został delikatnie odświeżony, a bardziej spostrzegawcze osoby mogą w nim dostrzec nowy element.
Reklama

Zmiana logo Cracovii to w gruncie rzeczy kosmetyka

Lifting przeprowadzony we współpracy z Kubą Malickim nie wprowadza do klubowej symboliki żadnej rewolucji. Nowe logo najstarszego klubu sportowego w Polsce zyskało nieznacznie mocniejszą formę, odświeżoną typografię i lepsze wykreślenie poszczególnych krzywizn.

Głównym celem podjętych działań była techniczna i estetyczna poprawa herbu oraz jego dostosowanie do współczesnych nośników identyfikacji wizualnej.

Jeden nowy szczegół

Przy okazji odświeżenia w znaku pojawił się jednak dodatkowy szczegół. Jest to sznur owinięty wokół drzewca flagi, zaczerpnięty z historycznych wzorów, które były używane przez klub w pierwszej połowie XX wieku. Jak czytamy w komunikacie klubu:

„Ten element dodany został do odświeżonego znaku, jako bezpośrednie nawiązanie do wspaniałej historii klubu.”

Nowy herb Cracovii po odświeżeniu 2024
Nowe logo Cracovia 2024

Odświeżenie i uporządkowanie

Modyfikacja herbu to nie jedyna zmiana jaka dotknęła krakowski klub sportowy. Wraz z nim uporządkowana została cała rodzina znaków poprzez wprowadzenie nowej, jednolitej typografii.

Zmiany w przestrzeni kreowania wizerunku pojawią się już przy okazji najbliższego meczu krakowskiego klubu i będę sukcesywnie wprowadzane w pozostałych obszarach.

Źródło: Cracovia
Skomentuj artykuł