Szukaj

Reklama

Dlaczego programy do analizy danych są kluczowe dla biznesu?

Poniższy tekst jest artykułem dostarczonym przez podmiot zewnętrzny. Jego treść nie została przygotowana przez redakcję Branding Monitor.

Analiza danych to dziedzina, która prawdopodobnie, jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się, ma coraz większe znaczenie dla każdego sektora gospodarki. Dzięki wykorzystaniu pozornie niepowiązanych ze sobą danych analitycy są w stanie wysnuć wnioski, które dają potencjał do wzrostu i zyskania przewagi konkurencyjnej. Dlaczego to właśnie programy wspierająca analizę danych są kluczowym narzędziem w biznesie?

Tworzenie skutecznych kampanii marketingowych zoptymalizowanych pod klienta

Zacznijmy od obszaru, w którym to właśnie analiza danych, wspierana przez technologię sztucznej inteligencji sprawdza się doskonale. Mowa tu o sprawnym targetowaniu klientów i przeprowadzaniu skutecznych i zoptymalizowanych pod kątem budżetu strategii marketingowych.

W przeszłości prowadzenie kampanii marketingowych było niczym więcej, jak tylko próbą trafienia w gusta i potrzeby klienta na podstawie naszych przeczuć. Dzięki narzędziu do analizy danych Qlik Sense w łatwy sposób, bez potrzeby angażowania działu IT jesteśmy w stanie pozyskać szereg danych z różnych źródeł i stworzyć zależności, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne nawet przez specjalistów do spraw reklamy. Program do analizy danych przetwarzający Big Data to dzisiaj jedyne rozwiązanie, jeśli zależy nam na rozwoju skutecznego marketingu w firmie.

Poprawa wydajności procesów biznesowych przy jednoczesnym obniżaniu kosztów

Chcemy zapewnić wyższą efektywność procesów biznesowych? Zależy nam na przekonaniu kadry kierowniczej, że wdrożenie automatyzacji i robotyzacji w firmie będzie najbardziej rentownym pomysłem? Zwykłe wyliczenia w tabelce Excela nie przemawiają do nich odpowiednio?

To czas, by spróbować czegoś bardziej efektownego. Programy do analizy danych nie tylko zapewnią kompleksowe zbieranie, przetwarzanie i analizowanie danych, ale zawierają w sobie zaawansowany moduł wizualizowania danych w postaci przejrzystych i interaktywnych dashboardów.

Każda prezentacja z wykorzystaniem Qlik Sense spełni nasze oczekiwania, a my, dzięki przeanalizowaniu ogromnych zbiorów danych z naszych wewnętrznych systemów będziemy w stanie w jasny sposób pokazać, że procesy realizowane w naszym przedsiębiorstwie mogą być znacznie bardziej efektywne bez ogromnych nakładów inwestycyjnych.

Poszukiwanie nisz rynkowych w naszej branży

Dlaczego narzędzia do analizy danych to przyszłość każdej firmy? Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że wykorzystujemy je do odpowiednich, perspektywicznych dla firmy celów. Takim będzie analizowanie danych konkurencji w celu znalezienia nowej niszy z potencjałem do zrewolucjonizowania branży.

Łatwe w obsłudze programy do analizy, takiej jak Qlik Sense, dzięki funkcji wieloplatformowości (możliwość uruchomienia na laptopach, smartfonach, tabletach) gwarantuje możliwość wykonywania zaawansowanych analiz gdziekolwiek i kiedykolwiek. Wykorzystanie odpowiednich modeli i relacji, wspieranych przez Qlik Sense pozwoli na wysnucie wniosków o tym, gdzie konkurencja nie skupia swojej uwagi, a gdzie na przestrzeni ostatnich lat występował popyt.

To tylko kilka przykładów tego, w jaki sposób możemy wykorzystać narzędzia do analizy danych. Dzięki Qlik Sense możemy stale monitorować efektywność zasobów, pracowników, aktywów trwałych i reagować na każde odchylenie od normy a funkcja integrowania oprogramowania z innymi narzędziami funkcjonującymi w firmie w jeszcze większym stopniu zwiększa użyteczność i zapewnia potencjał do stworzenia jednego, zaawansowanego ekosystemu informatycznego w naszej organizacji.