Szukaj

Reklama

Jak stworzyć najlepsze logo salonu fryzjerskiego?

Poniższy tekst jest informacją prasową dostarczoną przez podmiot zewnętrzny. Jej treść nie została przygotowana przez redakcję Branding Monitor.

Jak wybrać najlepsze logo salonu fryzjerskiego? W Zolmi wiemy jak ważne jest aby Twoje logo fryzjerskie wyróżniało się na tle konkurencji, dobrze reprezentowało markę Twojego salonu oraz było zrozumiałe i łatwe do zapamiętania dla Twoich klientów.

Czego Się Dowiesz?

Omówimy podstawowe kryteria, które powinno spełniać dobre logo salonu fryzjerskiego oraz pokażemy Ci jak wybrać najlepsze logo dla Ciebie.

 1. Dlaczego Logo Fryzjerskie Jest Ważne?
 2. Jak Wybrać Dobre Logo Dla Twojego Salonu Fryzjerskiego?
 3. Czego Unikać Przy Wyborze Logo Salonu Fryzjerskiego?
 4. Logo Salonu Fryzjerskiego Przykłady
 5. Rekomendacje

Dlaczego Logo Fryzjerskie Jest Ważne?

Logo salonu fryzjerskiego reprezentuje markę Twojego biznesu, jest jedną z pierwszych rzeczy na które zwrócą uwagę Twoi klienci. Wyraziste i dobrze zaprojektowane logo pomaga wyróżnić się spośród konkurencji. Buduje zaufanie klientów.

Dobre logo salonu fryzjerskiego jest ważnym elementem kampanii marketingowych i reklamowych. Może być wykorzystywane w materiałach marketingowych, wizytówkach, stronie internetowej i mediach społecznościowych salonu fryzjerskiego.

Jak Wybrać Dobre Logo Dla Twojego Salonu Fryzjerskiego?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lub projektowaniu logo dla salonu fryzjerskiego?

 • Logo powinno reprezentować markę salonu fryzjerskiego

Na reputację Twojego salonu fryzjerskiego składają się: praca każdego fryzjera, wystrój, jakość używanych produktów, poziom i rodzaj usług, które oferujesz oraz atmosfera jaka panuje w salonie. Twoje logo powinno współgrać z tymi elementami.

 • Kto jest klientem docelowym salonu fryzjerskiego?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, do jakich klientów kierujesz swoje usługi fryzjerskie oraz jakie są ich oczekiwania i preferencje. Twoje nowe logo salonu fryzjerskiego powinno łatwo dotrzeć do Twoich klientów i być przez nich zapamiętane.

 • Zacznij od moodboardu

Wyciągnij nożyczki, przejrzyj kilka magazynów i zabierz się do dosłownie wycinania rzeczy, które Cię inspirują. Wybierz zdjęcia, rysunki, które kojarzą się z Twoją marką, pomyśl o kolorach, skup się na tym co chcesz przekazać poprzez swoje logo.

 • Wybierz rodzaj logo salonu fryzjerskiego

Możesz zdecydować się na logo fryzjerskie zawierające jedynie znaki graficzne, symbole, bez tekstu. Twoje nowe logo może również być tylko tekstem np. nazwa salonu fryzjerskiego. Możesz również połączyć grafikę z tekstem.

 • Wybierz styl logo salonu fryzjerskiego

Twoim celem powinien być prosty i czytelny projekt. Poszukaj w Internecie różnych kolorów, kształtów i czcionek, które wpadną Ci w oko. Większość salonów poszukuje nowoczesnych czcionek w projektach logo. Pamiętaj, że każdy drobny szczegół, który dodasz, powinien być zgodny z Twoją marką.

 • Zastanów się, gdzie/jak będziesz używać logo salonu fryzjerskiego

Czy umieścisz logo na szyldzie na zewnątrz salonu? A może w tylko mediach społecznościowych lub na stronie internetowej? Projekt Twojego logo musi wyglądać dobrze w każdym z tych miejsc.

 • Przetestuj wybrane projekty logo salonu fryzjerskiego

Zanim zdecydujesz się na ostateczny projekt logo dla Twojego zakładu fryzjerskiego, wybierz kilak opcji, które Ci się najbardziej podobają i przetestuj je. Dodaj je do swojej strony internetowej i umieść na kilku materiałach marketingowych. Zasięgnij opinii znajomych i pracowników salonu fryzjerskiego.

Czego Unikać Przy Wyborze Logo Salonu Fryzjerskiego?

Unikaj wszystkiego, co jest zbyt banalne lub nieoryginalne, oklepane i nudne lub nie jest łatwe do zrozumienia, trudne do zapamiętania przez Twoich klientów. Logo salonu fryzjerskiego nie powinno być czymś, co jest obecnie na topie – moda szybko się zmienia.

Nie ulegaj pokusie dodania logo słabej jakości. Wybierz coś, z czego będziesz mogła być dumna przez wiele lat.

Logo Salonu Fryzjerskiego Przykłady

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracji logo salonu fryzjerskiego. Możesz użyć naszych projektów logo salonu fryzjerskiego za darmo. Jeśli masz trudności z wyborem, pamiętaj, że klasyczne, proste, eleganckie logo sprawdzi się w większości przypadków.

Rekomendacje

Pamiętaj, że wybór najlepszego logo dla Twojego salonu fryzjerskiego to proces. Nie spiesz się i ciesz się nim. Przetestuj wiele projektów, kolorów i typów. Wybierz ten projekt logo, który najbardziej odzwierciedla Twoją markę i będzie łatwy do zapamiętania przez Twoich klientów.