Szukaj

Reklama

MMTS Kwidzyn odświeża logo?

Reklama

Przed ponad tygodniem przyglądałem się bardzo atrakcyjnej zmianie wizerunkowej klubu koszykarskiego King Wilki Morskie ze Szczecina. Również w branży sportowej odświeżenia próbuje dokonać tym razem MMTS Kwidzyn – klub piłki ręcznej.

rebranding-nowe-logo-mmts-kwidzyn

Niestety tak jak w przypadku szczecińskiej drużyny było sporo pochwał, tak w przypadku kwidzyńskiego zespołu występującego w Superlidze tych pochwał będzie znacznie, znacznie mniej. O ile w ogóle jakieś sensowne się znajdą. Biorąc pod uwagę obecne standardy znak zupełnie bowiem nie zachwyca i gdyby nie tekstowa informacja o tym, że przeprowadzana jest jakaś transformacja logo, pomyślałbym, że to po prostu dodatkowa wersja na koszulki. Ale nie. MMTS Kwidzyn przeszedł zmianę logo.

nowe-logo-mmts-kwidzyn

Wystarczy jednak spojrzeć na oficjalną stronę klubu, aby utwierdzić się w przekonaniu, że cała zmiana jest działaniem całkowicie amatorskim. Tam znajdujemy bowiem „wypowiedź” pani dyrektor, która komentuje „odświeżenie” następująco (źródło):

„Mamy nadzieję, że nowy herb klubu spodoba się naszym kibicom”

Wylewnie. Jednak w tym samym tekście znajdujemy jeszcze dodatkowe dwa słowa:

„Nowe logo MMTS jest tylko odrobinę zmodyfikowaną wersją poprzedniego godła. Dzięki wprowadzonym zmianom logo tworzy jednak zwartą całość. W klubowym herbie ponownie pojawiła się również data założenia kwidzyńskiego klubu, która znajdowała się na pierwszym godle MMTS.”

Rzeczywiście nowy wzór za wiele się nie różni. Można się wdawać oczywiście w szczegóły, pytanie tylko po co, skoro zmieniony herb nie jest wcale lepszy od poprzednika. No, może jest, ale nieznacznie. Za zaletę można rzeczywiście uznać większą zwartość wzoru. Trochę lepiej prezentują się również zaokrąglone wykończenia tarczy. Nie ma tylu ostrych kantów jak poprzednio. Jednak na tym kończą się raczej poważne zmiany. Inny układ zawodnika z piłką, czy nowa typografia praktycznie nic nie wnoszą, gdyż są na takim samym poziomie jak poprzednio. Z tekstem jest nawet gorzej, gdyż w pomniejszeniu staje się mniej czytelny.

Ogólnie rzecz biorąc odświeżenie znaku kwidzyńskiego klubu nie jest żadnym skokiem jakościowym. Być może wzór wygląda nieco lepiej, ale nadal reprezentuje niski poziom wizualny, przede wszystkim za sprawą nieatrakcyjnego kroju pisma i dość skomplikowanego jak na logo wzoru piłkarza. Zobaczymy jak długo nowe logo się utrzyma i kiedy nadejdą kolejne zmiany. Oby jak najszybciej, i oby były lepsze.

Skomentuj artykuł