Szukaj

Reklama

RMF MAXX z jednym X mniej. Nowe logo i identyfikacja marki

Rebranding RMF MAXX - nowe logo i nazwa stacji
Przy okazji 18 rocznicy uruchomienia rozgłośni należącej do Grupy RMF zaprezentowano jej nowe logo. Zmiana dotknęła nie tylko aspektów wizualnych, ale również nazwy stacji, która od teraz zapisywana jest z dwoma, a nie jak dotąd z trzema literami X.
Reklama

Od lokalnego radia do ogólnopolskiej sieci

Stacja radiowa RMF MAXX rozpoczęła nadawanie 27 września 2004 roku na bazie lokalnego krakowskiego Radia Region. Od tamtej pory rozgłośnia przejmowała inne lokalne radia, by dzisiaj stać się ogólnopolską siecią z oddziałami w 22 miastach Polski. RMF MAXX jest najpopularniejszym w Polsce radiem ukierunkowanym na młodego odbiorcę i zajmuje 4 miejsce wśród wszystkich rozgłośni w kraju. Zgodnie z informacjami nadawcy, stację każdego tygodnia włącza aż 26% Polaków.

Urodzinowe odświeżenie RMF MAXX

Rynkowa pełnoletniość stała się okazją do odświeżenia marki i zaprezentowania nowego znaku.

Nazwa rozgłośni została skrócona o jedną literę X, co ma wpłynąć na poprawę czytelności i przejrzystości. Brzmienie pozostaje to samo, tak więc w sferze dźwięku wszystko zostaje po staremu, ale wizualnie można już zauważyć różnicę.

Znacznej modyfikacji uległ znak marki. Nowe logo RMF MAXX jest przedstawiane na tle magentowo-różowego kwadratu, który ma mu zapewnić lepszą widoczność. Zmianę tłumaczy Jarosław Pioterczak, dyrektor programowy stacji:

W tym roku zmieniają się logotypy wszystkich stacji Grupy RMF, dlatego uznaliśmy, że to dobra okazja, by logo RMF MAXX stało się krótsze, czytelniejsze i bardziej charakterystyczne. A dzięki nowemu, intensywnemu kolorowi będzie lepiej dostrzegalne i łatwo rozpoznawalne.

Nowe logo RMF MAXX 2022
Nowe logo i skrócona nazwa stacji RMF MAXX

Chociaż zmiany rozgłośni wydają się duże, właściciel stacji – Grupa RMF – nie zakomunikował głębszej zmiany pozycjonowania marki RMF MAXX, ale po kontakcie z rzecznikiem prasowym Grupy RMF otrzymaliśmy dodatkowe materiały, które wizualizują przemianę.

Alternatywna wersja log RMF MAXX
Grafika z nowym logo RMF MAXX
Wizualizacja nowej identyfikacji wizualnej RMF MAXX
Wizualizacja nowej identyfikacji RMF MAXX
Samochód RMF MAXX
RMF MAXX - nowa stylistyka
Rebranding RMF MAXX ilustracja
Źródło: Grupa RMF
Skomentuj artykuł
2 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Robert A. Mason
Robert A. Mason
27 września 2022 10:24

Podejrzewam, że w końcu uznali, że xxx w nazwie się może „kojarzyć” ;-D

Daniel Nalepka
Daniel Nalepka
12 listopada 2022 09:59

Pozytywna zmiana.
Jest nowocześnie chociaż skojarzeń radiowych w logo nie ma żadnych to jednak przyjemniej się na to patrzy.