Szukaj

Reklama

TVN przechodzi rebranding i ma nowe logo

Rebranding TVN - nowe logo telewizji
Od marca 2024 telewizja TVN zaczęła używać nowego logo. Wraz z wiosenną ramówką nadawca wprowadził całkowicie zmienioną identyfikację wizualną, opartą na nowej kolorystyce.
Reklama

TVN rezygnuje z żółtego koloru w logo

Nowe logo TVN zostało całkowicie pozbawione charakterystycznej żółtej barwy, którą do tej pory przedstawiona była nazwa stacji. Na niebieskim kole pojawiły się białe litery. Chociaż koncepcja znaku pozostała podobna, różnice są na tyle wyraźne, że wielu widzów szybko zauważyło wprowadzoną zmianę.

Nowe logo TVN 2024

Dyrektor wykonawczy argentyńskiej agencji Superestudio, która jest odpowiedzialna za stworzenie nowej kreacji, Ezequiel Rormoser uzasadnia zmianę w ten sposób – Już na wczesnych etapach projektowania zdaliśmy sobie sprawę, że subtelne zmiany w logo sprawią, że będzie ono bardziej odpowiednie dla marki, ale nie chcieliśmy stracić jego ikoniczności, wpływu i rozpoznawalności na polskim rynku telewizyjnym. Uprościliśmy więc logo, zastępując żółty kolor białym i zmodyfikowaliśmy kolor niebieski, aby znak był bardziej nowoczesny, ale jednocześnie zachował swoje dziedzictwo.

Zmiany dotknęły również całkowicie zmienioną identyfikację wizualną, którą wprowadzono razem z nowym znakiem. Także w tym aspekcie żółto-niebieskie kompozycje kolorystyczne przestały być wiodącym motywem marki. Zastąpiły je połączenia nowych barw: zielonej, pomarańczowej, białej i ciemnoniebieskiej.

Nowa identyfikacja wizualna TVN
Nowa identyfikacja wizualna TVN - nowa ramówka
Nowa identyfikacja wizualna TVN - rebranding 2024

Zmiany po 11 latach

Żółto-niebieskie logo TVN w dotychczasowej formie funkcjonowało ponad dekadę. Rebranding rozpoczął się po zmianach personalnych w kierownictwie telewizji, gdy nową dyrektor została Lidia Kazen.

Źródło: TVN, Kurier Nakielski
Skomentuj artykuł
Włącz powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Robert
Robert
17 kwietnia 2024 14:31

buhahhahhahaa .TVNIC powinien w końcu wyjść z lat 90 tych a nie logo koloryzować .Programy 3 kategorii kierowane dla idiotów. Staruchy prowadzone te programy typu gesler , wojewódzki , werner ,welman itd ( aż dziwne że wywalili chajzera pierwszego nadwornego głupka tej stacji , za to to zatrudnili kolejnego idiotę co nienawidzi Polaków stuhra ) Idioci typu kraśko już dawno powinni opuścić moją ulubioną stację .Rzygać mi się chce jak próbuję coś na tej durnej stacji oglądać .Szkoda
HARY POTER I TYLE …TVNIC . Dziwią się że nazywani są śmietnikiem medialnym .